Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár VŘSR, Memoriál V. I. Lenina

25. 10. 2008

O pohár VŘSR

Memoriál V. I. Lenina

Ráno 25.10.2008. Je sobota 7:15, obyčejný smrtelník ještě spí ve své posteli, pěkně doma v teplíčku. Ale existují i tací, kteří nespí. Nemyslím zrovna lidi trpící  insomnií, čili nespavostí. Do studeného mrholením zkrápěného rána se probouzí i sedm lidí, kteří se pokusí o nemožné: vyhrát boj s časem, s sebou samými a RUMEM, jak se již za pár hodin ukáže.

Takhle nějak bych asi definoval atmosféru, která panovala ráno před naší hasičárnou. Ano rok utekl zasejc jak voda a měli jsme tu další, letos již jedenáctý pohár VŘSR. Pro ty, kteří vůbec neví očem je řeč, i když to asi není nikdo :-) Jedná se o soutěž v areálu FLÍDR s.r.o. (Dřevoplech národní podnik), běží se po asfaltovém povrchu na úzké hadice. Terče jsou sklopné, dvě hadice B.
Letošní ročník byl opět pekelně nabouchanej. Nějakejch 160 mužstev zaručovala dlouhou podívanou. Družstva se sjela z celé České Republiky i Slovenska. Tradiční zahajovací ceremoniál se nesl v duchu olimpyských her. Nejlepší asi bylo vystoupení čínského národního baletu:-) Po cirka hodinové přehlídce toho nejlepšího ze socialistického světa sportu, začal samotný závod. První startovali ženy, pak veteráni a jako poslední muži. Z našeho chrudimského okresu se zúčastnili holky ze Štěpánova, Výsonína a Lukavice. V kategorii veteránů neměl Chrudimský okres žádného zástupce. Naopak v kategorii mužů bylo družstev sedm. A to: mi, Blatno, Zderaz, Štěpánov, Lukavice, Brčekoly a Výsonín.
Nejprve jsme startovali mi s pořadovým číslem 24. Čas 16:35s stačil pouze na šedesátéprvní místo. Další pořadí si nepamatuju, ani některé časy. Jinak Lukavice 15:35s celkově 23 místo. Výsonín 15:26s celkově 21 místo. Blatno NP. Nedařba na koši. Stane se není důvod házet koš do žita :-) Štěpánov a Brčekoly fakt nevim. Zderaz měla 18:10s celkově ??????
Fotky nějaký mám:Tu sou
Odkazy na pěkný fotky jsou:Tady a Tady
Snad mě nikdo nesežere, za to že jsem odkazoval na jejich fotky.
Tak to je asi vše, víc toho fakt nevyplodim. Celá soutěž byla online na internetu a to na YOTIVA.
Zatím to není v jejich archívu, takže máte zatím po ptákách.
Toť vše. Konec, tečka, tlustá čára. Hasičina, až zas z jara.

Tak zdarte děcka.